ZEN SURVIVOR

Atölye Bilgileri

Kişi sayısı:14, 16, 18 veya 20 Çocuk (Çift Sayı)

Yaş Grubu:6-12 Yaş

Süre:1 Saat - 4 yarışma

Çalışan sayısı:2 kişi (Oyun Yönetici Cosplayer ve Destek Elemanı)

Malzemeler:Açık alanda kolayca hazırlananj Zen Survivor Parkuru ve oyunlar için hazırlanan özel aparat ve eşyalar

İçerik :Çocuklar arasından birer takım kaptanı seçilir ve çocuklar adam alışarak iki gruba ayrılır. Kırmızı Grup ve Mavi grup. Sonrasında bu gruplar sırasıyla 5 yarışmaya katılırlar. Her yarışmayı kazanan grup 1 puan alır. Yarışmalar sonucunda en yüksek puanı kazanan grup yarışmayı kazanır, iki grup birbirini tebrik eder ve etkinlik sonunda pinyatadan yere düşen şekerleri paylaşırlar.

Faydaları :Çocuklar için hem grup çalışması, hem de grup çalışması kapsamında barışçıl rekabeti öğreten ve en sonunda da centilmenliği aşılayan bir atölye çalışması

OYUN PLANI

  1. Halat Çekme:  İki grup kenara ayrılırlar ve halat çekme oyunu oynarlar. Ortadaki çizgiyi ilk geçen kişi sonunda bir takım kazanır ve 1 puan alır.
  2. Ağızda kaşıkla pinpon topu taşıma: Takımlar sırasıyla ağzında kaşıkla birer pinpon topunu parkur boyunca götürür ve getirir. Bu süreci ilk tamamlayan takım kazanır ve 1 puan alır.
  3. Halime: Ortadaki kovaya iki takım da sırayla her çocuk 3’er top atar. Turnuva sonunda en çok topu kovaya dolduran oyunu kazanır ve 1 puan alır.
  4. Ok Yay ile Hedef vurma: Her takımdaki tüm çocuklar 3’er kez ok atarlar. Hedef tahtasındaki toplam puanı en yüksek olan grup oyunu kazanır ve 1 puan alır.
  5. Nerf ile Lobut Vurma: Her çocuk 5 nerf dartı atışı yaparak lobut devirmeye çalışır, her devrilen lobut 1 puan sayılır. Aktivite sonunda en çok puanı toplayan grup oyunu kazanır ve 1 puan alır.
  6. Pinyata Patlatma: Her gruptan her çocuk 3’er kez pinyataya vurur. Hangi takımın elemanı pinyatayı patlatırsa o grup 2 puan ile bu oyunu kazanır. Etkinlik sonunda dökülen şekerleri hep birlikte paylaşırlar.


Önemli Not :

3-6 yaş arası çocuklar mutlak aileleri ile(1 ebeveyn), 7-12 yaş arası çocuklar ise isterlerse aileleri isterlerse kendi başlarına katılabileceklerdir.
Çocuklarına hayat boyu unutamayacağı bir deneyim sunmak isteyen tüm ebeveynleri  ve yaratıcılığına güvenen çocukları Hayalimdeki Süper Kahraman Atölyemize  bekliyoruz.
Not: Boyalarımız glüten vb. alerjisi olanlara zarar vermeyen CE onaylı ve suyla kolayca çıkabilen akrilik boyadır.

Bilgi almak için tıklayınız